Wieża widokowa w Trzcinicy

przez KS | 26 lutego, 2023
1680px-Trzcinica_wieza_widokowa_HB2

Turystyczna wieża widokowa zbudowana w 2014 na terenie Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła, w powiecie jasielskim. Platforma widokowa jest usytuowana w najwyżej położonej części skansenu, kilkadziesiąt metrów na zachód od Wałów Królewskich. Jest to zwężająca się ku górze budowla konstrukcji stalowej o całkowitej wysokości 44 m. Składa się z sześciu kondygnacji połączonych zespołem biegów schodowych i spoczników i dwóch poziomów obserwacyjnych na wysokości dwudziestu i trzydziestu trzech metrów.

Wieża stanowi integralną część skansenu i pozwala turystom całościowo spojrzeć na Karpacką Troję. Z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący: oprócz obszaru skansenu także Doły Jasielsko-Sanockie, Pogórza Karpackie, Beskidy, a także przy dobrej widoczności Tatry.

Więcej na Wikipedia (PL)

Zdjęcie autorstwa Henryk Bielamowicz – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81602959

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *