Muzeum Henryka Sienkiewicza, Oblęgorek

przez KS | 5 marca, 2023
Muzeum Henryka Sienkiewicza, Oblęgorek, gmina Strawczyn, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie, Polska
Zdjęcie: https://i0.wp.com/www.naszeszlaki.pl/wp-content/uploads/2018/03/palc-w-oblegorku-muzeum-sienkiewicza.jpg

Zastanawiając się gdzie Was zabrać w kolejną środową podróż spojrzałem na książkę „W pustyni i w puszczy” leżącą na parapecie, którą aktualnie czytam dzieciakom do poduszki. Potem spojrzałem za okno gdzie po raz pierwszy w tym roku ciepło przywędrowało do nas aż z Afryki i już wiedziałem o czym będę pisał. Nie, nie o Afryce (mam nadzieję, że to jeszcze przed nami), ale o Oblęgorku, gdzie znajduje się piękny mały pałacyk w którym znajduje się muzeum poświęcone jednemu najwybitniejszych polskich pisarzy – Henrykowi Sienkiewiczowi. Zaczynamy!

https://www.naszeszlaki.pl/archives/10539

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – oddział Muzeum Narodowego w Kielcach we wsi Oblęgorek w gminie Strawczyn znajdujące się w dworku pisarza Henryka Sienkiewicza.

Wikipedia (PL)

Oblęgorek – wieś w Polsce, położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Strawczyn, 18 km na północny zachód od Kielc. W XVI w. wieś należała do H. Odrowąża. W latach 1954-1972 wieś należała i była siedzibą władz gromady Oblęgorek. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kieleckiego. Oblęgorek jest punktem początkowym czarnego szlaku turystycznego prowadzącego na Baranią Górę. Przez wieś przechodzi zielona ścieżka rowerowa do Strawczyna.

Wikipedia (PL)

Muzeum Henryka Sienkiewicza, 24, Aleja Lipowa, Stara Wieś, Oblęgorek, gmina Strawczyn, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie, 26-067, Polska50.9574558, 20.4757196

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *