Lanckorona, powiat wadowicki

przez KS | 11 marca, 2023
Lanckorona, gmina Lanckorona, powiat wadowicki, województwo małopolskie, Polska
Zdjęcie: https://www.naszeszlaki.pl/wp-content/gallery/polcka-lanckorona/lanckorona-wies-malopolska-10.JPG

Dziś czeka nas wyprawa do pięknej, małopolskiej wioski, która gdyby nie kilka zaburzających otoczenie betonowych elementów, wyglądałaby zupełnie jak zatrzymana w czasie. Lanckorona, bo to o niej mowa, przypomina jeden, wielki skansen i zdecydowanie warto ją odwiedzić. Wszystko za sprawą zabytkowych chat, których jest tutaj bez liku, jak i świetnych lodów, nad którymi rozpłynę się co nieco pod koniec artykułu. Tak więc, jeżeli jesteście ciekawi atrakcji Lanckorony, to usiądźcie wygodnie i poczytajcie to, co dla Was przygotowaliśmy.
https://www.naszeszlaki.pl/archives/38575

Autorstwa Marekd s – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25885529

Zamek w Lanckoronie – ruiny średniowiecznego zamku na Lanckorońskiej Górze, na północ od Lanckorony w województwie małopolskim. Zamek królewski położony był w drugiej połowie XVI wieku w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego.

Wikipedia (PL)

Lanckorona – wieś w Polsce, położona w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Lanckorona. Siedziba gminy Lanckorona. W latach 1975–1998 wieś położona była w województwie bielskim. Lanckorona w latach 1366–1934 posiadała prawa miejskie. Lanckorona była miastem królewskim położonym w końcu XVI wieku w tenucie lanckorońskiej w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego.

Wikipedia (PL)

Lanckorona, gmina Lanckorona, powiat wadowicki, województwo małopolskie, 34-143, Polska49.8454833, 19.715059

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *