Chojnice, powiat chojnicki

przez KS | 3 marca, 2023
Chojnice, powiat chojnicki, województwo pomorskie, Polska
Zdjęcie: https://i0.wp.com/www.naszeszlaki.pl/wp-content/uploads/2019/07/jezioro-charzykowy-kolo-chojnic.jpg

Pisanie o Chojnicach i jego atrakcjach to spore wyzwanie! Jak tu pisać o mieście, w którym mieszkało się ponad 30 lat? Jak opisać atrakcje turystyczne, które dla mnie były codziennością i częścią mojego dzieciństwa? Gdy jako dziecko biegałem po starych, średniowiecznych murach obronnych w centrum miasta nie myślałem o nich jak o kilkusetletnich zabytkach. Była to kupie kamieni, dających dobrą zabawę grupie podobnych mi dzieciaków. Gdy na otaczających Chojnice polach i nieużytkach, znajdowaliśmy stare militaria w postaci łusek, części broni i stare żołnierskie wyposażenie, była to tylko ciekawostka i pretekst do jeszcze lepszej zabawy. Dopiero dziś wiem, że wielkie rolnicze przestrzenie wokół miasta, były w przeszłości polami dawno zapomnianych bitew. W tamtych czasach, jak opowiadają świadkowie, plony były niezwykle bogate, gdyż ziemię użyźniła krew walczących żołnierzy. I to są dobre i wielkie historie, o których warto mówić i o nich pamiętać. Lecz od dobrej historii do atrakcji turystycznej daleka droga, a często zupełnie nic ich nie łączy. Wszystkie te miejsca w Chojnicach były moim placem zabaw. To wśród nich rozpędzało się również moje dorosłe życie, a otaczające mnie okolicy, były dla niego tłem. Dziś o wszystkim tym mam pisać, jak o ciekawostkach dla turystów, których należy przekonać, by odwiedzili nasze miasto. Trudne zadanie!
https://www.naszeszlaki.pl/archives/18879

Dzisiaj postaramy się kompleksowo przybliżyć Chojnice, wszystkim tym, którzy planują odwiedzić nasze miasto. Napiszemy o tym co warto zobaczyć oraz co Chojnice oferują osobie, która zjawi się tu po raz pierwszy, a także tym, którzy przyjeżdżają tu po raz kolejny. Zapraszam do przewodnika po Chojnicach widzianych oczami mieszkańca.
https://www.naszeszlaki.pl/archives/18669

Chojnice – miasto w województwie pomorskim, siedziba powiatu chojnickiego. Według danych GUS z 30 czerwca 2021 r., Chojnice liczyły 39484 mieszkańców i były pod względem liczby ludności ósmym miastem w województwie pomorskim.

Wikipedia (PL)

Chojnice, powiat chojnicki, województwo pomorskie, Polska53.6999165, 17.570344138116

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *