Chełmno

przez KS | 4 marca, 2023
Chełmno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie
Zdjęcie: https://www.naszeszlaki.pl/wp-content/gallery/chelmno-miasto-zakochanych/chelmno-miasto-zakochanych-w-polsce-23.webp

Zabieram Was dziś w podróż do miasta, w którym króluje miłość, a symboliczne czerwone serducha spotyka się na każdym kroku. Są w oknach domostw, na ratuszu, na plakatach i bilbordach, w postaci lizaków na witrynach sklepowych i na ławeczkach — jednym słowem dosłownie wszędzie. Bez zbędnego przedłużania ruszajmy do Chełmnamiasta zakochanych, gdzie sprawdzimy, czy można w nim się zadłużyć bez pamięci.
https://www.naszeszlaki.pl/archives/9629

Chełmno jest na razie jedynym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które włączyłem do projektu “Miasta stojące murem”. Chełmno jest również miastem, w którym zachowały się jedne z najbardziej imponujących murów w Polsce zarówno pod względem ich wielkości jak i długości. Serdecznie zapraszam Was do lektury przewodnika po Chełmnie.

https://antekwpodrozy.pl/321-chelmno-kujawsko-pomorskie-przewodnik-po-atrakcjach-projekt-miasta-stojace-murem

Autorstwa rysnal, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54746477

Chełmno – miasto w Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, siedziba powiatu chełmińskiego; leży w dolinie Dolnej Wisły, nad Wisłą, u ujścia Fryby. Chełmno liczy 19 510 mieszkańców.

Wikipedia (PL)

Chełmno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie, 86-200, Polska53.35250285, 18.440424707276

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *