Bory Tucholskie

przez KS | 3 marca, 2023
Bory Tucholskie, gmina Chojnice, powiat chojnicki, województwo pomorskie, Polska

Majówka w tym roku będzie wyglądała zgoła inaczej, niż te z lat ubiegłych. Wszystko przez panującą pandemię i wprowadzone obostrzenia. Nie oznacza to jednak, że musimy siedzieć zamknięci w domach i z utęsknieniem wspominać minione lata. Co to, to nie! O ile dopisze pogoda, a wierzę że w końcu i dla nas poświeci słoneczko, warto ruszyć 4-litery i odkryć to, co jest najpiękniejsze w Borach. Mowa oczywiście o cudownych leśnych i wodnych szlakach, dzikiej przyrodzie i spokoju, który pozwolą nam naładować baterie na kolejne dni pracy. Poniżej znajdziesz kilka atrakcji Borów Tucholskich, gdzie można ciekawie spędzić weekend nie łamiąc przy tym obostrzeń sanitarnych.
https://www.naszeszlaki.pl/archives/48361

Wędrując przez Bory Tucholskie, natkniesz się na wiele niezwykłych cudów przyrody, stworzonych przez matkę naturę ku naszej uciesze. Wystarczy wspomnieć dziesiątki leśnych szlaków, liczne rezerwaty przyrody, albo stare drzewa będące pomnikami przyrody takie jak Dąb Bartuś, rosnący w samym sercu starego lasu. Trafisz na rzeki i ukryte w gęstwinie leśnej jeziora, a także ogromną ilość zwierząt, owadów i roślin. Poza dziełami natury są tu również miejsca stworzone ręką człowieka. Nie powinieneś ominąć zabytkowego akweduktu w Fojutowie czy Muzeum Przyrodniczego Parku Narodowego Bory Tucholskie, które dostępne jest dla turystów od kilku lat.
https://www.naszeszlaki.pl/archives/59902

Dzisiaj zabierzemy Was w podróż do miejsca, które odwiedzamy praktycznie co tydzień. Po Borach Tucholskich spacerujemy, jeździmy rowerem i ogólnie odpoczywamy na łonie natury, nieskażonej ręką człowieka. Park Narodowy Bory Tucholskie (PNBT) mamy tuż „za płotem”. W tym artykule pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca w Borach Tucholskich, które zdecydowanie warto zobaczyć odwiedzając nasze okolice i zdradzimy Wam jak do nich trafić. Oprócz tego odpowiemy na kilka najważniejszych pytań i wyszukamy specjalnie dla Was kilka ciekawostek. Zaczynajmy!
https://www.naszeszlaki.pl/archives/41807

Zdjęcie: https://i0.wp.com/www.naszeszlaki.pl/wp-content/uploads/2020/08/rzeka-brda-splyw-kajakowy-10.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *